Hazine ve Maliye Bakanlığı 175 Vergi Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapacak!


Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere sınavla 175 vergi Müfettiş Yardımcısı alımı yapacağını duyurdu. İşte, detaylar.

Sınav Başvuru Şartları

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinde yazılı nitelikleri haiz olmak.
  • Yazılı sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1985 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak) 
  • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak. 
  • En az dört yıllık yükseköğretim veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. 
  • Daha önce Vergi Müfettiş Yardımcılığı Sınavına katılmamış veya en fazla iki kez katılmış olmak. - Başvuruyu, Hazine ve Maliye Bakanlığınca yayımlanan Giriş Sınavı Duyurusunda belirtilen şartlara uygun olarak süresi içerisinde yapmış olmak. 
  • ÖSYM tarafından 2019 ve 2020 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP17, KPSS18, KPSSP22, KPSSP23, KPSSP27, KPSSP28, KPSSP47 ve KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla, başvuru yapanlardan en yüksek puan sıralamasına göre ilk 875 aday arasında bulunmak. (Eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu adayların tümü sınava çağrılacaktır.)
  • Sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı yapmaya engel bir durumu olmamak. 
  •  Vergi Müfettişliği mesleğinin gerektirdiği nitelikleri haiz bulunmak.

Sınav Başvurusu

Başvurular 16 Kasım 2020 Pazartesi günü başlayacak olup 27 Kasım tarihinde sona erecektir. Giriş sınavına başvurular www.hmb.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır.

Sınav Tarihi ve Yeri

Giriş sınavının yazılı bölümü 19 ve 20 Aralık tarihleri arasında Ankara'da yapılacaktır.

Giriş Sınavının yazılı bölümüne katılmaya hak kazanan adaylar ile yazılı sınavın yapılacağı yer ve sınav saatleri; Hazine ve Maliye Bakanlığı resmi internet sitesinde (https://www.hmb.gov.tr) yazılı sınavdan en az 10 gün önce ilan edilecektir. Adaylar için ayrıca sınava giriş belgesi düzenlenmeyecektir.

İlanla İlgili Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ

Lütfen kişisel bilgilerinizi ve telefon numaranızı yorum kısmına yazmayınız!

Yorum Gönderme (0)
Daha yeni Daha eski