İletişim Başkanlığı Yüksek Maaşla Memur Alımı Yapıyor! İşte, Başvuru Tarihi...

İletişim Başkanlığı Yüksek Maaşla Memur Alımı Yapıyor! İşte, Başvuru Tarihi...

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yüksek maaşla memur alımı yapılacağına değinildi. Yayımlanan memur alım ilanında adayların ne zaman başvuru yapacağı belli oldu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yayımlanan memur alım ilanında:

"İletişim Başkanlığı merkez teşkilatında boş bulunan 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun değişik 4/B maddesi kapsamındaki sözleşmeli personel pozisyonlarına 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar" çerçevesinde, Başkanlıkça yapılacak yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre; İngilizce dilinden altı (6) adet Mütercim-Tercüman alınacaktır. Yazılı sınav, 14/11/2020 tarihinde Ankara'da gerçekleştirilecektir." denildi.

Başvuru Şartları Nelerdir?
 • (657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) fıkrasının 4, 5, 6 ve 7 inci bentlerinde belirtilen şartları taşımak.
 • Erkek adaylar için, askerlik hizmetini yapmış veya tecilli/muaf olmak.
 • Yurt içindeki üniversitelerin veya diploma denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin en az dört (4) yıllık lisans programlarından mezun olmak.
 • ÖSYM Başkanlığınca yapılan 2019 veya 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS) katılarak, KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.
 • ÖSYM Başkanlığınca yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına (YDS) katılarak İngilizce dili için en az (A) düzeyinde dil bildiğini belgelemek veya bu seviyede bildiğine ilişkin uluslararası geçerliliği bulunan bir dil belgesine sahip olmak (Yabancı dil belgesinin 2016- 2020 yıllarında alınmış olması gerekmektedir.).
 • Yabancı dil belgelerinin denkliği hususunda ÖSYM Başkanlığının 18/09/2017 tarihli Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlik Yönergesi ve 25/02/2016 tarihli Eşdeğerlik Tablosu esas alınacaktır.
 • İkinci bir yabancı dil bilmek, dil veya çeviri alanlarında yüksek lisans eğitimini tamamlamış olmak, sözlü çeviri yapabilmek veya daha önce kamu kurum ve kuruluşlarında veya özel sektörde tercüme hizmetlerinde çalışma deneyimine sahip olmak tercih sebebi sayılacaktır.
Başvuru Esnasında İstenilen Belgeler
 1. Diploma veya mezuniyet belgesi (varsa yüksek lisans belgesi) (e-devlet üzerinden barkodlu alınmış belgeler kabul edilmektedir.)
 2. KPSS Sonuç Belgesi (Alınan sonuç belgesinde, sonuç belgesi kontrol kodu bulunmalıdır.)
 3. YDS Sonuç Belgesi / Yabancı Dil Belgesi (Alınan sonuç belgesinde, sonuç belgesi kontrol kodu bulunmalıdır.)
 4. Erkek adaylar için son 6 ay içerisinde alınmış askerlik durumunu gösteren belge (e-devlet üzerinden barkodlu alınmış belgeler kabul edilmektedir.)
 5. 1 adet vesikalık fotoğraf (Başvuru formuna eklenecektir.)
 6. Nüfus cüzdanı fotokopisi veya e-devlet üzerinden barkodlu alınmış nüfus kayıt örneği (Kişi nüfus kayıt tipi)
 7. Yabancı uyruklular için pasaport fotokopisi
Başvuru Şekli ve Tarihi

İletişim Başkanlığına başvuru yapmak isteyen kişiler 23 Ekim 2020 tarihinden itibaren 6 Kasım 2020 tarihine kadar https://basvuru.iletisim.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır.

İletişim Başkanlığı Personel Alımı Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ.

Lütfen kişisel bilgilerinizi ve telefon numaranızı yorum kısmına yazmayınız!

Yorum Gönderme (0)
Daha yeni Daha eski