Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğü Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor!


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere 4 Sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. Yapılacak alımlarla ilgili detaylar belli oldu.


Başvuru Şartları

1- Başvuracak adayların yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak.

2- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

3- İstenilen puan türünden en az 60 ve üzerinde puan almış olmak.

4- Adayın başvurduğu unvan niteliğine göre KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. Lise mezunları için 2018 KPSSP94, önlisans mezunları için 2020 KPSSP93 puan türü esas alınacaktır.

5- Başvuracak adayların “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın Yeniden İşe Alınma başlıklı Ek 1. Maddesinin (b) fıkrasına eklenen “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmü gereğince başvuramazlar. Bu hükme aykırı durumu tespit edilenler atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır.

Başvuru Şekli ve Tarihi 

Başvurular 11 Aralık ile 25 Aralık tarihleri arasında https://kmu.edu.tr adresi üzerinden online olarak yapılacaktır. Şahsen veya posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. 

İlanla İlgili Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ

Lütfen kişisel bilgilerinizi ve telefon numaranızı yorum kısmına yazmayınız!

Yorum Gönderme (0)
Daha yeni Daha eski